EOC Olağanüstü Genel Kurulu'na doğru

EOC Olağanüstü Genel Kurulu'na doğru
EOC Olağanüstü Genel Kurulu'na doğru
- EOC Yönetim Kurulu Üyesi ve TMOK Başkan Yardımcısı Arat: "EOC Olağanüstü Genel Kurulu, Antalya'nın hem turizm hem de spor organizasyonları bakımından ne kadar mükemmel bir yer olduğunu bir kez daha gözler önüne serecek"

ANKARA (AA) -Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) İcra Kurulu Üyesi ve  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Hasan Arat, EOC Olağanüstü Genel Kurulu'nun, Antalya'nın hem turizm hem de spor organizasyonları bakımından ne kadar mükemmel bir yer olduğunu bir kez daha gözler önüne sereceğini söyledi.

Arat, Antalya'nın turizm beldesi Belek'teki Gloria Golf Resort'ta, 14-16 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek genel kurulla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, 52 üyeli EOC'den yaklaşık 250 kişinin katılacağı organizasyonun, Türkiye'nin ev sahipliğinde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Antalya'nın güzelliğinin tüm dünya tarafından bilindiğini anlatan Arat, "Gelen konuklar, bir kez daha bu cenneti görme fırsatı bulacak. Antalya'daki spor merkezlerini gezecekler ve konuklara, olimpiyat kamplarının burada yapılması için ne kadar uygun bir ortam olduğunu göstereceğiz" diye konuştu.

Olağanüstü genel kurul kapsamında, EOC Yönetim Kurulu toplantısı ile her ülkenin kendi olimpiyat komitelerinin yıllık olağan seminerlerinin de gerçekleştirileceğini kaydeden Arat, "Bu 3 günlük organizasyonun en önemli maddesi 2019 Avrupa Oyunları'nın ev sahibinin belirlenmesi olacak. Adaylar ilk günden beri gizli tutuldu. Genel kurulda yapılacak oylamayla organizasyonun hangi kente verileceği belirlenecek" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin, ilki gelecek ay Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de yapılacak Avrupa Oyunları'na yaklaşık 200 kişilik kafileyle katılacağını vurgulayan Arat, şöyle devam etti:

"Ülkemizin, madalya sıralamasında üst sıralarda olacağına inanıyorum. Bu bizim için çok önemli. Türk sporu, her geçen gün elde edilen yeni başarılarla bize yeni mutluluklar yaşatıyor. Dünya şampiyonu olan bayan voleybol takımımız Eczacıbaşı VitrA'yı gönülden tebrik ediyor, basketbolda THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde mücadele edecek Fenerbahçe Ülker'e başarılar diliyorum."   

Arat, 2013 yılında en yüksek oyu alarak seçildiği EOC Yönetim Kurulu'nda bulunmaktan ve Türkiye'yi orada temsil etmekten büyük onur duyduğunu sözlerine ekledi.