Erzurum'da "zehirli ayakkabı" iddiası

Erzurum'da "zehirli ayakkabı" iddiası
Erzurum'da "zehirli ayakkabı" iddiası
- Gümrük ve Ticaret Bakanlığı: - "Şikayete konu olan ayakkabının laboratuvar testleri acilen gerçekleştirilmiş ve ilgili tebliğlerle belirlenmiş kimyasal kısıtlamalara aykırı bir duruma rastlanılmamıştır"

ANKARA (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Erzurum'da bir vatandaşın kullandığı ayakkabıyla iddialar üzerine yapılan laboratuvar testlerinde, üründe sağlığa zararlı değerlerde  kimyasal madde bulunmadığının anlaşıldığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, 25 Ocak'ta medyada "Zehirli ayakkabı bu hale getirdi" ve "Erzurum'da zehirli ayakkabı iddiası" başlıklı haberlere yer verildiği hatırlatıldı.

Söz konusu haberlerin Bakanlık tarafından değerlendirilerek tüketiciden bilgi alındığı belirtilen açıklamada, "Bu çerçevede, şikayete konu olan ayakkabının laboratuvar testleri acilen gerçekleştirilmiş ve ilgili tebliğler ile belirlenmiş kimyasal kısıtlamalara aykırı bir duruma rastlanılmamıştır. Söz konusu vatandaşın kullandığı üründe sağlığa zararlı değerlerde kimyasal madde bulunmadığı anlaşılmıştır" ifadesine yer verildi.