Eski İçişleri bakanlarından Eren'in adı Nallıhan'da caddeye verildi

Eski İçişleri bakanlarından Eren'in adı Nallıhan'da caddeye verildi
Eski İçişleri bakanlarından Eren'in adı Nallıhan'da caddeye verildi
ANKARA (AA) - Eski içişleri bakanlarından ve eski Ankara Belediye Başkanlarından Orhan Eren'in ismi, memleketi Nallıhan ilçesinde bir caddeye...

ANKARA (AA) - Eski içişleri bakanlarından ve eski Ankara Belediye Başkanlarından Orhan Eren'in ismi, memleketi Nallıhan ilçesinde bir caddeye verildi.

Nallıhan Belediyesi, Büyükşehir Belediye Meclisince alınan karar gereği ilçenin Aliğa Mahallesi'nden geçen eski Ankara Caddesi'ne "Orhan Eren Caddesi" ismini verdi. Ahyan Sümer Kültür Merkezi'nde de Eren'in adının verildiği kültür merkezi içinde oluşturulan köşenin açılışına Orhan Eren (93), AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Kaymakam İsmail Altan Demirayak, Belediye Başkanı İsmail Öntaş, hayırsever iş adamı Ayhan Sümer ile Eren'in yakınları ile vatandaşlar katıldı.

Caddenin açılışında kurdeleyi kesen Eren, kendisine çok anlamlı bir gün yaşatıldığını dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Eren, Ayhan Sümer Kültür Merkezindeki törende ise 15 yıl milletvekilliği ve İçişleri Bakanlığı, 3 gün de Başbakanlık görevi yaptığını söyledi.

Eren, 1955?57 yıllarında Ankara Belediye Başkanlığı görevinde bulunduğunu 1965?1980 yıllarında da çeşitli dönemlerde milletvekilliği, devlet bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı görevinde bulunduğunu kaydetti.