Esnaf odası "üyelerine" yüzde 5'lik akaryakıt indirimi

Esnaf odası "üyelerine" yüzde 5'lik akaryakıt indirimi
Esnaf odası "üyelerine" yüzde 5'lik akaryakıt indirimi
- Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri, bir firma ile imzalanan anlaşmaya göre, bundan sonra akaryakıtı yüzde 5 indirimli alacak - Oda Başkanı Albut: - "Amacımız, esnafa destek ve esnafın kaynaşmasını sağlamak"

ANKARA (AA) - Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyeleri, bir akaryakıt firması ile imzalanan anlaşmaya göre, bundan sonra akaryakıtı yüzde 5 indirimli alacak.

 Oda Başkanı İsa Albut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oda üyelerine ekonomik katkı sağlamak amacıyla bir akaryakıt firması ile anlaştıklarını belirterek, "Esnafın akaryakıt ve otogazda yapacağı alışverişlerde, herhangi bir limit olmaksızın yüzde 5'lik bir indirim sağladık. Anlaştığımız firma ile oda üyelerine birer kart çıkarıp, bu kartlarla yapılacak alışverişler indirimli olacak. Bu uygulama sayesinde, esnafımıza katkıda bulunmayı amaçladık" diye konuştu. 

Farklı ve ortak esnaf harcamalarında bu tür anlaşmalar yaparak esnafın giderlerini kısmak ve daha güçlü bir esnafın varlığına hizmet etmek istediklerini vurgulayan Albut, bu sayede esnafın kaynaşmasını sağlamayı amaçladıklarını vurguladı.  

Esnaf Ali İhsan Erdoğan ise uzun süredir Gölbaşı'nda esnaflık yaptığını belirterek, "Esnaf odasının sağladığı yüzde 5'lik akaryakıt indiriminden yararlanıyorum. Güzel bir uygulama. Başkanımıza teşekkür ederim" ifadesini kullandı.