Filede maçın ardından

Filede maçın ardından
Filede maçın ardından
- Halkbank Spor Kulübü Başkanı Süleymanoğlu: "Çok güzel bir mücadele veren takımımla gurur duyuyor, bizi gönülden destekleyen seyircimize sonsuz teşekkür ediyorum" - Antrenör Bernardi: "Şampiyonlar Ligi'ni kaybettik ama bugün verdiğimiz mücadeleyle ne kadar güçlü bir takım olduğumuzu gösterdik"

ANKARA (AA) - Halkbank Spor Kulübü Başkanı Selahattin Süleymanoğlu, çok güzel bir mücadele veren takımıyla gurur duyduğunu söyledi. 

Süleymanoğlu, DenizBank Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi 6'lı play-off turu rövanşında, sahalarında Zenit Kazan'ı 3-2 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, çok iyi bir mücadele sergilediklerini belirterek, "Maçı altın sete taşıyabilseydik, böyle güzel destek veren bir seyircinin önünde tur atlayan taraf biz olurduk ama olmadı. Bir dahaki sefere. Çok güzel bir mücadele veren takımımla gurur duyuyor, bizi gönülden destekleyen seyircimize sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Maçın ardından seyircilerden yoğun ilgi gören, etrafı çocuklarla dolan oyuncularını gösteren Süleymanoğlu, "Bizim Halkbank olarak yaratmak istediğimiz tablo buydu. Sporda kazanmak da var, kaybetmek de. Bu benim, Avrupa'da hep kıskandığım bir durumdu. Çok şükür artık bizim de oyuncularımız, takımlarımız kaybetseler de seyircilerinin sevgisinden mahrum kalmıyor" ifadesini kullandı.

Takımın İtalyan antrenörü Lorenzo Bernardi ise takımının çok iyi bir mücadele sergilediğini vurgulayarak, "Şampiyonlar Ligi'ni kaybettik ama bugün verdiğimiz mücadeleyle ne kadar güçlü bir takım olduğumuzu gösterdik. Yolumuza ligde ve Türkiye Kupası'nda devam edeceğiz" dedi.