Fotoğrafçılar Nallıhan'da kuşları görüntüledi

Fotoğrafçılar Nallıhan'da kuşları görüntüledi
Fotoğrafçılar Nallıhan'da kuşları görüntüledi
- Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu üyesi fotoğrafçılar, Nallıhan'daki kuş cennetinde onlarca kuş çeşidini görüntüledi

ANKARA (AA) - Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu üyesi fotoğrafçılar, Nallıhan'daki kuş cennetinde onlarca kuş çeşidini görüntüledi. 

Davutoğlan Mahallesi'nde Aladağ Çayı ile Sarıyar Barajı'nın birleştiği alanda bulunan kuş cenneti, fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri oldu.

Ankara Fotoğraf Sanatı Kurumu Başkanı Akif Gökyokuş, kuş fotoğrafı çekmeyi çok sevdiğini ve kuş cennetindeki yaklaşık 175 çeşit kuşun fotoğrafını çekmeye çalıştıklarını söyledi.

Gökyokuş, 6-7 yıldır kuş fotoğrafçılığıyla ilgilendiğini belirterek, " Türkiye 'de tüm kuş cenneti ve sulak alanları gezerim. Nallıhan kuş cenneti de Ankara'ya yakınlığı nedeniyle tercih ettiğimiz yerlerden. Burada kuş popülasyonu oldukça fazla. O yüzden Nallıhan'ı özellikle tercih ediyoruz. Burası kuş cenneti ile olduğu kadar doğal güzelliğiyle de insanları kendine çekiyor. Biz de buraya gelerek hem kuş türlerini hem de karşımızda duran doğal güzelliği fotoğraf karelerine yansıtarak ölümsüzleştiriyoruz" diye konuştu.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş da kuş cenneti ve burada yaşayan kuş türlerinin tanıtımına büyük önem verdiklerini söyledi.

Davutoğlan Mahallesi Muhtarı Rıza Tuncel ise şimdiden kuş göçlerinin başladığını kaydederek, "Bir süre sonra her yerde kuş sesleri yankılanacak" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Belediye

  ,

  Fotoğraf

  ,

  kuş