G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Cumhurbaşkanı Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile görüştü - Görüşmenin ardından iki ülke arasında "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması" ve "Nakdi Yardım Uygulama Protokolü" imzalandı

ANTALYA (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile görüştü. 

 Erdoğan, Anadolu Ajansı'nın ev sahibi fotoğraf sağlayıcısı olduğu G20 Liderler Zirvesi öncesinde, ikili görüşmelerine zirvenin yapılacağı Regnum Otel'de devam ediyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kapsamda G20 Liderler Zirvesi'ne Türkiye'nin davetlisi olarak katılan Senegal Cumhurbaşkanı Sall ile bir araya geldi. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, 45 dakika sürdü.

Görüşmeye, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın da katıldı. 

Görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Senegal Cumhurbaşkanı Sall huzurunda, iki anlaşma imzalandı.

İki ülke arasında, "Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması"nı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Senegal Ekonomi, Maliye ve Plan Bakanı Amadou Ba, "Nakdi Yardım Uygulama Protokolü"ne ise Milli Savunma Bakanlığı Savunma Sanayi ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Tankçı Kurmay Albay Bedirhan Kara ile Senegal'in Ankara Büyükelçisi Mustafa Mbacke de imzasını attı.