Geleneksel Medya Futbol Turnuvasında kuralar çekildi

Geleneksel Medya Futbol Turnuvasında kuralar çekildi
Geleneksel Medya Futbol Turnuvasında kuralar çekildi
ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası'nca (ATO) gerçekleştirilen Ankara Alışveriş Festivali (ASF-Ankara Shopping Fest) kapsamında bu yıl dördüncüsü...

ANKARA (AA) - Ankara Ticaret Odası'nca (ATO) gerçekleştirilen Ankara Alışveriş Festivali (ASF-Ankara Shopping Fest) kapsamında bu yıl dördüncüsü düzenlenecek Geleneksel Medya Futbol Turnuvası'nda kuralar çekildi. 

ATO'dan yapılan açıklamaya göre, ATO Congresium Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki ASF Çalışma Ofisi'nde yapılan çekilişe, Odanın Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ASF İcra Kurulu üyeleri ve turnuvaya katılacak takımların temsilcileri katıldı. 

Bezci, buradaki konuşmasında, son dönemlerde artan terör olayları nedeniyle festival kapsamında yapılması planlanan eğlenceye yönelik bazı etkinlikleri iptal ettiklerini açıkladı. Buna karşın, teröre prim vermemek için festivali iptal etmediklerini belirten Bezci, "Zaten terör kimse evinden çıkmasın, sokağa çıkmasın, alışveriş yapmasın istiyor. Bu festivali yapmamız lazım. Alışveriş festivalini belirlediğimiz tarihte yapacağız" değerlendirmesinde bulundu. 

Bezci, turnuvaya katılacak ekiplere de başarılar diledi. 

ASF İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan da festival bünyesinde sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bazı kültürel ve sportif etkinlikler düzenlediklerini, Medya Futbol Turnuvası'nın da bunlardan biri olduğunu bildirdi.

- Turnuva 28 Ağustos'ta başlayacak 

Konuşmaların ardından, turnuvada karşılaşacak 32 takımın eşleştirildiği kura çekilişine geçildi. İlk kurayı ATO Başkanı Bezci çekti. Çekilişin ardından takımların temsilcilerine formaları teslim edildi. Tek maç eleme usulüyle yapılacak turnuva, 28 Ağustos'ta başlayacak. 

Kura sonuçlarına göre eşleşen takımlar şöyle: 

- TRT Ankara Radyosu - Vahdet Gazetesi

- Kanal 7 - Kon TV

- Polis Radyosu - ATV

- Kanal D - SGK TV

- Anadolu Ajansı - Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Bülteni

- Star Gazetesi - Habertürk TV

- Akit Gazetesi - Milliyet Gazetesi

- Haber Evet - Milli Gazete

-TRT - Hürriyet Gazetesi

- Show TV - Radikal Gazetesi

- Zaman Gazetesi - Aşk FM

- Sabah Gazetesi - Habertürk Gazetesi

- Fox TV - Beyaz Gazete

- A Haber - Anadolu Gazetesi

- Diyanet TV ? Kanal 24

- Kanal B - TV Net