Gençler uyuşturucuya karşı bilgilendirilecek

Gençler uyuşturucuya karşı bilgilendirilecek
Gençler uyuşturucuya karşı bilgilendirilecek
ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti, zararlı alışkanlıklarla mücadele için 200 genci, Antalya Duacı Kış Kampı'nda bir araya...

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti, zararlı alışkanlıklarla mücadele için 200 genci, Antalya Duacı Kış Kampı'nda bir araya getirecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, uyuşturucuya karşı mücadele kapsamında gönüllü gençlerin eğitim alacağı kamp programı, yarın Antalya'nın Kepez ilçesindeki Duacı Kampı'nda başlayacak. 100'er kişilik iki grup, 30 Ocak-6 Şubat tarihlerindeki program boyunca zararlı alışkanlıklara karşı bilgilendirilecek.

Gençleri, madde bağımlılığı, sigara ve alkol gibi sağlığa zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirmeyi ve korumayı amaçlayan kış kampında, eski ve yeni gönüllü gençler, kaynaşma, eğitim ve aktivitelere katılma fırsatı bulacak.

Katılımcılar, etkinlik dahilinde kahvaltı, doğa yürüyüşleri, beş çayı, spor aktivitelerinin yanı sıra alanında uzman isimlerin konuşacağı seminerlere de katılacak.