Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Ankara Milletvekili adayı Elibol: - "Koalisyon, bu ülkenin bir felaketi olur"

ANKARA (AA) - AK Parti Ankara Milletvekili adayı Nuri Elibol, Türkiye 'de bir koalisyon oluşturulmak istendiğini söyleyerek, "Koalisyona asla evet demem. Ne olur çoluğunuza çocuğunuza anlatın. Ne çabuk unutuldu o günler. Yani koalisyon, bu ülkenin felaketi olur" dedi. 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, Sincan Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları sahneledikleri  "Sandıklar Geleceğimiz" oyunuyla sandık görevlilerini oy kullanma, mühür basma, oyların sayımı, tutanakların tutulması ve oyların torbalara konularak seçim kuruluna götürülmesi konusunda bilgilendirdi.

Elibol, burada yaptığı konuşmada, bu seçimin kritik bir seçim olacağını aktardı. Türkiye'de bir koalisyon oluşturulmak istendiğini iddia eden Elibol,  "Bakın hiç kimse tek başına iktidar olacağım demiyor. Ben açıkçası CHP iktidarına varım, bir MHP iktidarına da varım. Öbür görüşleri Allah göstermesin, bir AK Parti iktidarına da varım. Ama koalisyona, asla evet demem. Ne olur anlatın çoluğunuza çocuğunuza. Ne çabuk unutuldu o günler. Yani koalisyon, bu ülkenin felaketi olur" diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan'ı makamında ziyaret eden Elibol, ilçenin beklentileri hakkında bilgi aldı.

Çubukluların Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nden Çubuk'un içerisine kadar metronun bağlanması ve diğer illerle bağlantısını sağlayacak aksların açılmasının istendiğini, bunların da takipçisi olacağını söyleyen Elibol, "Çubuk ile Kızılcahamam arasında yaklaşık 33 kilometrelik bir mesafe var. Bu bağlantı yolu yapılırsa, Çubuk direk havaalanı yolundan İstanbul yoluna bağlanacak. Kızılcahamam ve Kazan da Ankara'ya uğramadan havaalanına gelebilecekler. Uzun vadede ise Batı Karadeniz yoluna yaklaşık 60 kilometrelik bir bağlantı yapıldığında Çubuk'un kaderi değişecek" diye konuştu.