Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: - "Cumhuriyet Halk Partisi'nin vaatlerine dönük polemiklerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. O polemikleri yaratanlar, CHP'nin yarattığı gündemin peşinde sürüklenenlerdir"

ANKARA (AA) -  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, " Cumhuriyet Halk Partisi 'nin vaatlerine dönük polemiklerin yaşandığı bir dönemden geçiyoruz. O polemikleri yaratanlar, CHP'nin yarattığı gündemin peşinde sürüklenenlerdir" dedi.  

Koç, seçim çalışmaları kapsamında Kazan'da esnaf ziyareti yapıp, ziraat odasında çiftçilerle bir araya geldi. Milletvekili adayı Ali Rıza Erbay ile çeşitli ziyaretlerde bulunan Koç, üreticilerin sıkıntılarını dinlediklerini söyledi. 

CHP'nin, sorunlara ilişkin çözümlerini paylaştıklarını anlatan Koç, "Kahvehanelerdeki emekli yurttaşlarımızla, işsizlerimizle, iş güvencesi olmayan taşeron işçilerimizle sohbet ettik. Süreci anlatıyoruz. Dikkat ederseniz, bunu kavga etmeden yapıyoruz. Kimseye laf yetiştirmeden yapıyoruz. Halkın sorunlarına, Cumhuriyet Halk Partisi olarak nasıl çözüm bulacağız, bunları paylaşıyoruz" diye konuştu.

CHP'nin vaatlerine dönük polemiklerin yaşandığı bir dönemden geçildiğini ifade eden Koç, şunları kaydetti?

"O polemikleri yaratanlar, Cumhuriyet Halk Partisi'nin yarattığı gündemin peşinde sürüklenenlerdir. 13 yılda yapamadıklarına, Cumhuriyet Halk Partisi'nin vaatlerinin karşısında zora girdiklerini görerek, son kurtuluş yolu olarak odaklananlardır. Sayın Başbakanı dinliyorum ve bazen üzülüyorum televizyonlarda. Çok bağırıyor. Çok bağırarak, bir dert anlatamaz. Bağırma dönemi bitti. Daha sakin olsun. Mağlubiyeti, bundan sonra sandıkta gidebileceğini kabul etsin. Zaten yenilen, o olmayacak. Yenilen, Türkiye 'yi 13 yılda bu hale getiren o temel zihniyet olacak.  O yüzden bence, 8 Haziran'dan sonra muhalefet olarak ne yapacağını düşünmeye başlasın."