Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Aypek: - "İnsanlarımız maalesef yoksullukla beraber mevcut iktidardan vazgeçemez hale getirildi"

ANKARA (AA) - MHP Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Nevzat Aypek, Türkiye 'nin yoksulluk yönetimiyle idare edildiğini belirterek, "İnsanlarımız maalesef yoksullukla beraber mevcut iktidardan vazgeçemez hale getirildi" dedi. 

Gölbaşı'nda Ankara Caddesi'ndeki seçim bürosunun açılışına katılan Aypek,  burada yaptığı konuşmada, "Demokrasilerde hükümetlerin değişimi sandıklarla olur. Demokrasilerde sandık esastır" değerlendirmesinde bulundu. 

 Türkiye'nin son 10 yılda yoksullukla yönetildiğini ifade eden Aypek, "İnsanlarımız bilinçli bir şekilde yoksullaştırıldı. Daha sonra bu yoksulluk yönetilmeye başlandı. İnsanlarımız maalesef bu yoksullukla beraber mevcut iktidardan vazgeçemez hale getirildi. Türkiye Cumhuriyeti devleti sosyal bir devlettir. Hal böyle olunca muhtaç insanlara yardım etmek durumdadır. Bu zaten devletin anayasal görevidir" diye konuştu. 

Ancak yapılan yardımların insanlığa ve Müslümanlığa yakışmayan bir tarzda sanki devletin değil de bazı parti  ve belediyelerin yardımıymış gibi gösterildiğini savunan Aypek, "Bu yardımların, tamamı sizin, bizim verdiğimiz vergilerle yapılan yardımlardır" ifadesini kullandı. 

MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy ise "İnşallah 8 Haziran'da MHP'yi Gölbaşı'nda da iktidar yapacağız" dedi.

Açılışa, İl Başkanı Fatih Çetinkaya, milletvekili adayları, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.