Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Genel Sekreter Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, Gölbaşı Yozgatlılar Derneği'ni ziyaret etti

ANKARA (AA) -  MHP Genel Sekreter Yardımcısı Hidayet Vahapoğlu, beraberinde Ankara milletvekili adayı İlkay Uyar Kaba ve MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya'yla Gölbaşı Yozgatlılar Derneği'ni ziyaret etti. 

Vahapoğlu, Gölbaşı Yozgatlılar Dernek Başkanı Murat Karakurt ve dernek üyeleriyle görüştü. Burada konuşan Vahapoğlu, AK Parti iktidarını eleştirdi. 

Türkiye 'nin öz tesisleri, yeraltı zenginliklerinin çoğunluğunun yabancıların eline geçtiğini ifade eden Vahapoğlu, işsizliğin sürekli arttığını ve bundan en çok gençlerin etkilendiğini belirtti. Vahapoğlu, "Genel işsizlik üniversite öğrencileri arasında yüzde 30'a kadar yükselmiş durumda. Bugün üniversite bitirmiş çocuklarımız anne ve babasından harçlık alır durumdalar" dedi. 

Ankara'daki saldırıya da değinen Vahapoğlu, "Daha kısa bir süre önce Ankara'mızda acıyı yaşadık. Bu vatanın evlatlarını, 102 tane insanımızı kaybettik. Suriye'de savaşanlar Türkiye'de hesaplaşıyorlar. Nerede benim emniyetim, MİT'im, Emniyet Müdürlerim, valilerim, nerede İç İşleri Bakanı, nerede Başbakan? Eğer bu Avusturya'da, İtalya'da yapılmış olsaydı hükümet komple istifa ederdi. 3 emniyet görevlisinin görevden alınmasıyla kapatıldı" ifadelerini kullandı.

Gölbaşı Yozgatlılar Dernek Başkanı Murat Karakurt ise ziyaretlerinden dolayı Vahapoğlu, Kaba ve Çetinkaya'ya teşekkür etti.