Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Ankara milletvekili adayı Ertan Aydın, bir partinin tek başına iktidara gelmesinin ülke için daha hayırlı olacağını söyledi

ANKARA (AA) - AK Parti Ankara milletvekili adayı Ertan Aydın, bir partinin tek başına iktidara gelmesinin ülke için daha hayırlı olacağını, hizmetlerin hızlı şekilde sürdürülmesi için bunun önemli bir avantaj olduğunu söyledi.

Aydın, Gölbaşı'ndaki Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde bir araya geldiği gazetecilerle, 1 Kasım seçimlerinin seçim güvenliğinin sağlanmasını en fazla arzulayan tarafın AK Parti olduğunu belirtti. 

Aydın şöyle konuştu:

"Allah şahittir, ben isterim ki dünya kamuoyu gelsin herkesin gözü önünde her şey şeffaflıkla, bütün oylama süreçleri görülsün, sayımları yapılsın. En çok biz isteriz. Çünkü en fazla zararı biz görüyoruz. Doğu ve Güneydoğudaki sandık hususları yüzünden. Çünkü dikkat ederseniz Doğu ve Güneydoğuda bir çok köyde yüzde 100 oy kullanılmış, geçersiz oy sıfır ve hepsi HDP'ye verilmiş. Bu tarihte olmamış bir durum."

Bir partinin tek başına iktidara gelmesinin ülke için daha hayırlı olacağını ifade eden Aydın, hizmetlerin hızlı şekilde sürdürülmesi için bunun önemli bir avantaj olduğunu söyledi. Koalisyonlarda koordinasyon sıkıntısının yaşandığını söyleyen Aydın, "AK Parti kadroları göreceli olarak diğer partilerden daha çok kendini yetiştirmiş, daha profili yüksek. Ankara adayları Ali Babacan, Tuğrul Türkeş, Yalçın Akdoğan, Cemil Çiçek... Yani sadece Ankara adaylarından bir kabine kurulabilir" şeklinde konuştu.

Gölbaşı ile ilgili projeler hakkında da bilgi veren Aydın, otantik kasaba özelliğini taşıyacak bir ilçe olması yönünde çalışma yürüteceklerini söyledi. 

Toplantıya katılan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise Aydın'a Gölbaşı için verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 

Aydın daha sonra Kars-Ardahan-Iğdır (KAI) Federasyonunun düzenlediği aşure etkinliğine katıldı.