- Genel seçime doğru

- Genel seçime doğru
- Genel seçime doğru
- TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Gündoğdu: "Dün terörist başı paketlenip, idam edilmeme kararı Devletd Bahçeli'ye de imzalatılırken, bugün dünyaya meydan okuyan, tankını, tüfeğini silahını yapan milli bir devlet var. İsrail kızıyor çünkü terörist. Fakat milliyetçilerin başındaki adam neden kızıyor? Bunu anlamak zor"

ANKARA (AA) - TBMM İdare Amiri ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu, "Dün terörist başı paketlenip, idam edilmeme kararı Devlet Bahçeli'ye de imzalatılırken, bugün dünyaya meydan okuyan, tankını, tüfeğini silahını yapan milli bir devlet var. İsrail kızıyor, çünkü terörist. Fakat milliyetçilerin başındaki adam neden kızıyor? Bunu anlamak zor" dedi.

Gölbaşı ilçesine gelen Gündoğdu, ilçe girişinde tır sürücüleri tarafından karşılandı. Burada vatandaşları selamlayan Gündoğdu, daha sonra bir tırı kullandı. Gündoğdu, daha sonra Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'ndeki, Konya'nın Kulu ilçesine bağlı Kömüşini köyü vatandaşlarınca düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. 

Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de "Kürt'üm" demenin suç olduğu, ret politikalarının artık sona erdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çözüm sürecini başlattığını ifade eden Gündoğdu, "Ana dilde öğretim hakkı, Kuran-ı Kerim mealini Kürtçe basma hakkı, yer isimleri gibi eşit yurttaşlık hakkı adına birçok çözümü ürettik" diye konuştu.

Gündoğdu, buna karşın yüzde 6 oyu varken; "Kürt sorununu çözelim", "Silahları gömdürelim" ifadelerini dillerinden düşürmeyenlerin, oy aldıktan sonra "Sırtımızı PKK'ya dayadık" dediklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"KCK tek taraflı ateşkes kararını bozdu. İki polisimizi şehit ettiler. Biz de operasyonlara başladık. Hz. Ömer diliyle söylüyorum; dün devlet vatandaşlarına şefkat eliyle özgürlük hakkını veriyordu, bugün devlet kudret eliyle teröriste haddini bildiriyor. Ya silahları gömüp defolup gidecekler ya da silahlarıyla birlikte gömülecekler. Kardeşlik iklimine kaldığımız yerden devam edeceğiz."

- "HDP'si, PKK'sı, CHP'si, Devlet Bahçeli'si hepsi Cumhurbaşkanımızı hedef alıyor"

Konuşmasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi eleştiren Gündoğdu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"HDP'si, PKK'sı, CHP'si, Devlet Bahçeli'si hepsi Cumhurbaşkanımızı hedef alıyor. Hepsinin neden Cumhurbaşkanına düşman olduğunu anlıyorum ama Sayın Bahçeli'nin neden düşman olduğunu anlamıyorum. Niye? Dün terörist başı paketlenip idam edilmeme kararı Devlet Bahçeli'ye de imzalatılırken, bugün dünyaya meydan okuyan, tankını, tüfeğini silahını yapan milli bir devlet var. İsrail kızıyor, çünkü terörist. Fakat milliyetçilerin başındaki adam neden kızıyor? Bunu anlamak zor." 

Etkinlikte, İdris Tetik adlı Kömüşinili bir vatandaş, Ankara genelinde 1700 Kömüşinilinin AK Parti'ye geçtiğini gösteren listeyi Gündoğdu'ya teslim etti. Gündoğdu, listedekilerin bir kısmıyla fotoğraf çektirdi.  

Program sonunda Gündoğdu, etkinliğine katılanlara aşure dağıttı.

Etkinliğe, AK Parti Ankara Milletvekili Mehmet Ali Canlı, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti İlce Başkanı Osman Karaaslan ve Kömüşinli vatandaşlar katıldı.