Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: - "Pazar günü seçim bildirgesi açıklanacak. Bütçe karşılığı da ekonomistlerimiz tarafından sağlanmış, hazırlanmış olarak toplumun önüne çıkacağız. Türkiye, artık hizmet bekliyor. Kavga istemiyoruz ve kavganın da içinde olmayacağız"

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Pazar günü seçim bildirgesi açıklanacak. Bütçe karşılığı da ekonomistlerimiz tarafından sağlanmış, hazırlanmış olarak toplumun önüne çıkacağız. Türkiye , artık hizmet bekliyor. Kavga istemiyoruz ve kavganın da içinde olmayacağız" dedi. 

CHP'nin Ankara 2. bölge milletvekili adayları Nallıhan, Beypazarı, Güdül ve Ayaş ilçelerinde partililere tanıtıldı.  Beypazarı'nda  Atatürk Parkı'ndaki tanıtım toplantısında konuşan Haluk Koç, CHP'nin temiz siyaset yapacağını söyledi. 

Koç, bundan sonra günlük siyaset kavgasına girmeme kararında olduklarını kaydederek, Türkiye'nin ülkeyi yönetenler tarafından her gün gerildiğine savundu. 

Bu gerginliğin tarafı olmak istemediklerine işaret eden Koç, "Vatandaşın ciddi sorunları var. Yaşananlar ortada. Bunları her gün anlatmanın âlemi yok. Bundan sonrasında seçimlere kadar, ne yapacağımızı anlatacağız" diye konuştu. 

Emekli, esnaf, işsiz gençler, köylü, üretici, taşeron işçiler ve sağlık sorunları gibi toplumun tüm kesimleriyle ilgili ne yapmak istediklerini anlatacaklarını dile getiren Koç, "Yani kavga ederek bir yere gitmek mümkün değil. Zaten, bugün Türkiye'yi yönetenler, sürekli Türkiye'yi gererek, sürekli kavga çıkartarak bir yere gitmek istiyorlar. Bunu aşmak zorundayız" ifadesini kullandı.

Vatandaşın ne yapacaklarını sorduğunu aktaran Koç, şunları kaydetti:

"İsteyen istediğini söylesin. Sayın Kılıçdaroğlu  da programına öyle başladı. Herkes Kartal mitinginde ağır şeyler söyleyeceğini bekliyordu ama hiç o konulara girmedi. Biz ne yapacağımızın düşüncesindeyiz. Yaşanan hukuksuzlukları, yolsuzlukları alkışlayarak protesto ediyoruz. O bile bir anlam taşıyor. Biliyorsunuz bu pazar günü seçim bildirgesi açıklanacak. Bütçe karşılığı da ekonomistlerimiz tarafından sağlanmış, hazırlanmış olarak toplumun önüne çıkacağız. Türkiye, artık hizmet bekliyor. Kavga istemiyoruz ve kavganın da içinde olmayacağız."