Genelkurmay Başkanlığı:

Genelkurmay Başkanlığı:
Genelkurmay Başkanlığı:
- "Teröristlerce açılan taciz ateşi sonucunda kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, kahraman bir silah arkadaşımız ve kahraman iki geçici köy korucumuz da hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır"

ANKARA (AA) - Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta bir askerin şehit olduğunu, bir asker ile iki geçici köy korucusunun hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Şırnak'ta bölücü terör örgütü mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla operasyon başlatıldığı belirtildi.

Operasyon esnasında teröristlerce taciz ateşi açıldığı kaydedilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Taciz ateşi sonucunda kahraman bir silah arkadaşımız şehit olmuş, kahraman bir silah arkadaşımız ve kahraman iki geçici köy korucumuz da hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Derhal helikopter ile Şırnak Asker Hastanesine tahliye edilen yaralıların tedavilerine başlandı. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu hain saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, saldırılarda yaralanan kahraman silah arkadaşımız ve geçici köy korucularımıza acil şifalar temenni ediyoruz."