Gölbaşı bayraklarla donatılacak

Gölbaşı bayraklarla donatılacak
Gölbaşı bayraklarla donatılacak
- Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki evler ve iş yerleri, terör saldırılarını protesto amacıyla Türk bayraklarıyla süslenecek

ANKARA (AA) - Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki evler ve yerleri, terör saldırılarını protesto amacıyla Türk bayraklarıyla donatılacak.

Gölbaşı'nda geleneksel olarak düzenlenen "Gölbaşı Göller, Sevgi Çiçeği ve Andezit Şenliği"nin ülke genelindeki terör saldırıları nedeniyle iptal edilmesinin ardından, teröre tepki amacıyla ilçedeki evlere ve iş yerlerine Türk bayrakları asılacak.

Türk Hava Kurumunca düzenlenen Türkiye Serbest Uçuş Model Uçak Şampiyonası ödül törenine katılan Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, asılacak bayraklarla tüm Gölbaşılıların terörü protesto edeceğini belirterek, "Bu seneki etkinliğimizin ana teması, yek vücut olmak, millet olmak, bu zor günde hep beraber dimdik durabilmek olacak'' diye konuştu.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise "Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olayları ve şehit haberleri yüzünden hepimizin içi yandı. Terörü lanetlemek için Gölbaşı'ndaki  tüm hanelerimizi, iş yerlerimizi Türk bayraklarıyla donatacağız. Tüm camilerimizde şehitlerimiz için mevlit okutturacağız. Böylece hem terörü lanetlemiş olacağız hem de programlarımızı bu şekilde yapacağız" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  şehit

  ,

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  Protesto

  ,

  Hava

  ,

  ülke

  ,

  ödül

  ,

  ,

  Aslan