Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, savunma sistemleri fabrikasını gezdi

Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, savunma sistemleri fabrikasını gezdi
Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, savunma sistemleri fabrikasını gezdi
ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, başkan yardımcıları ve müdürlerinden oluşan heyetle, Gölbaşı'nda bulunan savunma sistemleri...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, başkan yardımcıları ve müdürlerinden oluşan heyetle, Gölbaşı'nda bulunan savunma sistemleri fabrikasını ziyaret ederek, incelemelerde bulundular.

Heyet önce fabrika yöneticileri ile birlikte yemek yiyerek fabrikanın tanıtım videosunu izledi. Fabrikanın Genel Müdürü Kadir Nail Kurt, fabrika hakkında heyete genel bilgiler verdi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yaptığı açıklamada, Gölbaşı'nda böyle bir fabrikanın olmasının gurur verici olduğunu söyledi.

Gölbaşı'nda savunma sistemleri fabrikasının bulunmasının hem istihdam açısından hem de sanayi açısından çok önemli olduğunu ifade eden Duruay, "Burada kendi mühendislerimiz ve işçilerimiz tarafından üretilen yerli ve dünya çapında savunma sistemleri sayesinde ülkemiz kendini savaşta ve barışta güvende hissedecek" ifadelerini kullandı.

Genel Müdür Kadir Nail Kurt, ziyaret sonunda Duruay'a 6x6 pars taktik tekerlekli zırhlı muharebe aracı maketi hediye ederken, Başkan Duruay da Nail Kurt'a bakır kahve fincanı seti hediye etti.

Heyet daha sonra fabrikanın üretim ve atölye bölümünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Heyet sona olarak Zırhlı Muhabere Aracı (ZMA) demo modelinin canlı olarak tanıtımını izledi.