Gölbaşı Gevher Nesibe MTAL'de "Kariyer Günleri"

Gölbaşı Gevher Nesibe MTAL'de "Kariyer Günleri"
Gölbaşı Gevher Nesibe MTAL'de "Kariyer Günleri"
ANKARA (AA) - Gölbaşı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), öğrencilerine yönelik "4. Kariyer Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.

Lisede düzenlenen etkinlikte birçok devlet ve özel üniversite stant açıp, kampüs ve bölümlerinin tanıtımını yaptı, öğrencileri bilgilendirdi.

Kariyer günleri etkinliğiyle öğrencilerin gelecekleri için plan yapmalarına yardımcı olmayı amaçladıklarını belirten Okul Müdürü Mevlüt Yalçınyiğit, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Katılım çok yüksek, öğrencilerimiz gitmek istedikleri üniversitelerden bölüm ve üniversite hakkında bilgi ediniyorlar. Etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Okulun Rehber Öğretmeni Mine Küçük de etkinliğe 16 üniversitenin katıldığını ve öğrencilerin ileride seçeceği meslek hakkında bilgi edindiğini söyledi. Öğrenciler ise etkinliğin kendileri için güzel ve verimli geçtiğini belirtti.