Gölbaşılı çiftçilere tohum desteği

Gölbaşılı çiftçilere tohum desteği
Gölbaşılı çiftçilere tohum desteği
 ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi, Ankara Büyük Şehir Belediyesinin başlattığı "Kırsal Kalkınma Desteği" Projesi'ne destek vererek,...

  ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi, Ankara Büyük Şehir Belediyesinin başlattığı "Kırsal Kalkınma Desteği" Projesi'ne destek vererek, ilçedeki çiftçilere tohum dağıttı.

Gölbaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tohum almak isteyen Gölbaşılı çiftçilere ulaştı. Çiftçilerin tohum almalarını sağlayn ekipler, proje kapsamında, 99 çiftçiye 8 bin 800 kilogram fiğ, 320 kilogram yonca, 166 kilogram da silajlık mısır tohumu dağıttı.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi ise Gölbaşı'nda çiftçi kayıt belgesi olan çiftçilerin tohum ücretinin yüzde 75'ini karşıladı.

İlçe Belediye Başkanı Fatih Duruay, projede emeği geçenlere teşekkür ederek, çiftçilere her zaman destek verdiklerini söyledi.

Duruay, "Çiftçilerimizin her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Onların kendilerini geliştirmelerini sağlamak için de Gölbaşı Ziraat Odası ile ortaklaşa yaptığımız planla çiftçilerimizi çeşitli tarım fuarlarına götürmeyi planlıyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Mısır

  ,

  Ankara

  ,

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  Tarım

  ,

  Ziraat

  ,

  ilçe

  ,

  zaman

  ,

  kayıt