Gölbaşı'na MOBESE kurulacak

Gölbaşı'na MOBESE kurulacak
Gölbaşı'na MOBESE kurulacak
ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında MOBESE projesi protokolü imzalandı.Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi ile İlçe Emniyet Müdürlüğü arasında MOBESE projesi protokolü imzalandı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen imza törenine, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ve İlçe Emniyet Müdürü Selim Sarıoğlu katıldı.

Duruay, burada yaptığı konuşmada, Gölbaşı'nda bugüne kadar MOBESE kamerası bulunmadığını belirterek, şunları söyledi:

"İlçemizin gecikmiş bir hizmetini bu sene içerisinde bitireceğiz. Senelerdir metropol bir ilçe olmamıza rağmen Ankara'nın merkezinde olmamıza rağmen maalesef MOBESE yapılmadı. Sayın Emniyet Müdürümüzün de gerçekten büyük gayretleriyle inşallah bu işin sonuna geldik. Biz de Gölbaşı Belediyesi olarak halkımızın daha güvenli bir şekilde sokaklarımızda gezmesini, daha güvenli bir şekilde trafiğin akışını sağlamak için biz de elimizi taşın altına koyuyoruz. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum."

Önümüzdeki yıllarda tüm mahallelere MOBESE kurulmasını amaçladıklarını kaydeden Duruay, "Önümüzdeki yıllarda tüm mahallerinin giriş ve çıkışlarına MOBESE koyarak, mahallelerimizin güvenliğini sağlayacağız" diye konuştu.

Sarıoğlu da Gölbaşı Belediyesinin, MOBESE projesinin altyapı çalışmalarında destek vereceğini dile getirdi.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.