Gölbaşı'nda devlet hastanesine ek bina

Gölbaşı'nda devlet hastanesine ek bina
Gölbaşı'nda devlet hastanesine ek bina
- Kaymakam Şahin Aslan, fiziki yetersizlik içindeki devlet hastanesine ek bina yapılmasına ilişkin projenin hazır olduğunu söyledi

ANKARA (AA) - Gölbaşı Kaymakamı Şahin Aslan, fiziki yetersizlik içindeki devlet hastanesine ek bina yapılmasına ilişkin projenin hazır olduğunu söyledi.

Şahin, hastane yöneticisi ve başhekimi Utku Serkant'ı makamında ağırladı. 

İlçenin en temel sorunlarından devlet hastanesindeki kapasite odaklı aksaklıkları düzeltmek ve vatandaşların ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerini sunabilecek fiziki ortamı sağlamak için ek bina projesini başlattıklarını kaydeden Şahin, "Bu amaçla, genel idareden taleplerimiz ilgili bürokratik mekanizma içerisinde iletildi. Vatandaşlarımızın önemli sorununu en kısa sürede çözebilmek için sivil toplum kuruluşları ve Gölbaşı Belediyesi ile 4 bin metrekare inşaat alanı üzerinde, 3 katlı ek bir bina yapımı gerçekleştirmek ve hizmete sunma adına ortak irade ortaya koyduk" diye konuştu.

 Projenin hazır olduğunu ve en kısa sürede çalışmaların başlayacağını belirten Aslan, "Gölbaşı Belediyesi, yeni yapılacak ek binanın ilk iki katını hastane ile ilgili olan sivil toplum kuruluşumuz da üçüncü katını yapacak. Biz de kaymakamlık olarak bu projenin koordinasyonu ve bir an önce bitmesi için realizasyonunu üstlendik. Proje tamamlandığında vatandaşlarımızın önemli bir sorunu çözülmüş olacak" ifadesini kullandı.