Gölbaşı'nda geri dönüşüm kampanyası

Gölbaşı'nda geri dönüşüm kampanyası
Gölbaşı'nda geri dönüşüm kampanyası
- Belediye, atık cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçe merkezine kumbaralar yerleştirdi

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi, atık cam şişelerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçe merkezine 70 kumbara yerleştirdi.

Belediye Başkanı Fatih Duruay yaptığı açıklamada, "Cam şişe toplama kumbaralarının yerleştirilmesinin ardından çöp tenekeleri ve çevreye atılan cam atıkların azalmasını sağlayacağız. Bu sayede çevre kirliliğini önlerken, atık maddenin geri dönüşüme kazandırılmasını sağlamış olacağız. Tüm vatandaşlarımızın çevreye karşı duyarlılık göstermesini istiyoruz. Çocuklarımıza temiz bir dünya bırakmak istiyorsak buna dikkat etmemiz gerekiyor" ifadesini kullandı.

Duruay, ilçenin daha temiz ve yaşanılabilir kent haline gelmesi için çalıştıklarını belirterek, yerleştirilen kumbaralarda biriken cam şişelerin belli aralıklarla toplanacağını kaydetti. Kumbara sayısını 140'a çıkarmayı planladıklarına işaret eden Duruay, "Bu kampanya ile bir yandan cam atıkların çevreye vereceği zararın önüne geçilirken bir yandan da cam atıklar yeniden ekonomiye kazandırılacak" görüşünü paylaştı. 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Ankara

  ,

  çevre

  ,

  Fatih

  ,

  Belediye

  ,

  Kampanya

  ,

  ilçe

  ,

  kent

  ,

  Karşı