Gölbaşı'nda Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı

Gölbaşı'nda Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı
Gölbaşı'nda Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu toplantısı yapıldı
ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde, Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.Kaymakam Şahin Aslan,...

ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde,  Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

Kaymakam Şahin Aslan, 75. Yıl Öğretmenevi'ndeki toplantıda yaptığı konuşmada, hayat boyu öğrenmeye yönelik yapılacak eğitimlerin toplumsal ihtiyaç ve beklentiler doğrultusunda bireylerin yaşam kalitelerini geliştirecek boyutta ve istihdama yönelik olması gerektiğini belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı da Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyonunun, Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 59. maddesine göre oluşturulduğuna işaret ederek, yaygın eğitim kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Hayat Boyu Öğrenme ile ilgili sunumların yapıldığı toplantıya Gölbaşı Cumhuriyet Savcısı Selahattin Çataklı, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldırım İsa Albut, ve çeşitli kurumların yetkilileri katıldı.