Gölbaşı'nda her eve Türk bayrağı dağıtılacak

Gölbaşı'nda her eve Türk bayrağı dağıtılacak
Gölbaşı'nda her eve Türk bayrağı dağıtılacak
ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, terörü lanetleyen ortak deklarasyon yayınlayarak, her eve Türk bayrağı dağıtacaklarını...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, terörü lanetleyen ortak deklarasyon yayınlayarak, her eve Türk bayrağı dağıtacaklarını bildirdi.

Gölbaşı 75. Yıl Öğretmenevi'nde Başkan  Duruay, güvenlik güçleri, parti temsilcileri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenen toplantıda, terörü lanetleyen bildiri yayınlanmasına ve her eve bayrak verilmesine karar verildi.

Duruay, burada yaptığı konuşmada, ilçeyi Türk bayraklarıyla donatacaklarını ifade etti.

Yaşanan terör olaylarını kınayan Duruay, "Amacımız, ülkemizin son günlerde yaşamış olduğu terör lanetini kınadığımızı, toplumumuzun birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğu ortamda mümkün olduğu kadar provokatif eylemlerle insanları birbirine düşürecek, toplumumuzu gerecek, insanlarımızın birbiriyle kaynaşmasını engelleyen terör olaylarını hep birlikte kınamak, birlikte hareket etmektir" dedi.

İlçede her yıl yapılan şenlikleri iptal ederek, bunun yerine terörü kınamak ve lanetlemek için Gölbaşı'nı Türk bayraklarıyla donatacaklarının altını çizen Duruay, her eve Türk Bayrağı dağıtacaklarını vurguladı.

Duruay, "Caddelerimize de büyük Türk bayraklarımızı asacağız. Cuma namazına müteakiben şehitlerimizi anmak için Mevlit okutacağız. Bu bir belediye programı değil, birlik ve beraberlik programıdır" ifadelerini kullandı.