Gölbaşı'nda İlköğretim Haftası kutlandı

Gölbaşı'nda İlköğretim Haftası kutlandı
Gölbaşı'nda İlköğretim Haftası kutlandı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla Şahin Sevin İlkokulu'nda tören düzenlendi.Saygı duruşunda bulunulması ve...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla Şahin Sevin İlkokulu'nda tören düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Şengül Gökcan, yeni eğitim -öğretim yılına başlamanın coşkusunu yaşadıklarını belirterek, "Demokratik ve gelişmiş bir ülke olmanın ön şartı, iyi bir eğitimdir. Sorarak, sorgulayarak eğitilen bir birey hazırlayan nesiller bizleri modern toplumun öncüsü haline getirecektir" dedi.

Program sonunda "Annemle Okuyorum Geleceğe Güvenle Bakıyorum Projesi" kapsamındaki yarışmalarda derece giren öğrencilere ödüllerini protokol üyeleri verdi. Kaymakam Şahin Aslan, daha sonra temsili olarak ders zilini çaldı.

Törene, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, İlçe Emniyet Müdürü Levent Alıcı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı, AK Parti Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Mehmet Ali Canlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.