Gölbaşı'nda parklara kış bakımı

Gölbaşı'nda parklara kış bakımı
Gölbaşı'nda parklara kış bakımı
ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi, yeşil alanların kalitesini korumak ve sürekliliklerini sağlamak amacıyla parklarda kış bakımlarına başladı. Gölbaşı...

ANKARA (AA) - Gölbaşı Belediyesi, yeşil alanların kalitesini korumak ve sürekliliklerini sağlamak amacıyla parklarda kış bakımlarına başladı. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yaptığı açıklama, park ve yeşil alanlarda, ağaç sayısını, kalitesini ve dayanıklılığını artırmak amacıyla kış bakımı yaptıklarını belirtti. 

Havaların yavaş yavaş soğumaya başladığını ifade eden Duruay, "Ağacın ve yeşil alanın şehirlerin gelişmişlik ölçüsüyle doğru orantılı olduğuna inanıyoruz. Yeşil alan miktarının artırılması özellikle de korunması için yoğun gayret gösteriyoruz. Ağacımızın, çimenimizin, çiçeğimizin mevsimine göre bakımlarını yapıyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz vasıtasıyla, parklarımızı, yeşil alanlarımızı ve ağaçlarımızı ihtiyaç duydukları kışlık bakımı yaparak soğuk havalara karşı koruma sağlıyoruz" diye konuştu.

Duruay, örnek bir ilçe olan Gölbaşı'nın aynı zamanda yemyeşil bir ilçe olması için yıllardır sürdürülen park, yeşil alan ve ağaçlandırma çalışmalarına ivme kazandırdıklarını anlatan Duruay, "Ağaç bakımı dikiminden daha önemlidir. Sürgün temizleme, taç verme, gençleştirme, budama, dip bakım, ilaçlama ve estetik bakımları yapılmazsa sağlıklı, sürekli ve kaliteli yeşil alana sahip olamazsınız. Bu nedenle yazlık ve kışlık bakımlarını özenle yapıyoruz" değerlendirmesinde bulundu.