Gölbaşı'nda "Şehitlere Saygı Yürüyüşü"

Gölbaşı'nda "Şehitlere Saygı Yürüyüşü"
Gölbaşı'nda "Şehitlere Saygı Yürüyüşü"
ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde, sosyal medya üzerinden haberleşerek toplanan bir grup, yaşanan terör olaylarına tepki olarak "Şehitlere Saygı...

ANKARA (AA) - Gölbaşı ilçesinde, sosyal medya üzerinden haberleşerek toplanan bir grup, yaşanan terör olaylarına tepki olarak "Şehitlere Saygı Yürüyüşü" yaptı.

Bekir Gönenç Parkı'nda toplanan yaklaşık 100  kişilik grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Ne mutlu Türküm diyene", "Kahrolsun PKK " şeklinde sloganlar atarak, taşıdıkları Türk Bayrakları ile yürüyüş gerçekleştirdi.

Cemal Gürsel Caddesi'nde yürüyüşüne devam eden gruba evlerinin balkonunda oturan kişler  ile yoldan geçen vatandaşlar da alkışlarla destek verdi.

Grup adına basın açıklaması yapan Ünsal Gülhan, Gölbaşı'nda yaşayanlar olarak şehitleri unutmadıklarını söyledi. Gülhan, "Biz Gölbaşı'nın insanı olarak şehitlerimize, askerimize, polisimize yani ağabeylerimize, kardeşlerimize yapılan haksızlıklardan dolayı bu yürüyüşü gerçekleştirdik. Hiçbir taşkınlık olmadan dağılacağız. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Bu vatan sahipsiz değil" ifadesinde bulundu.

Yürüyüşe katılan vatandaşlardan Arif Uysal ise şehit düşen her asker için bir gül dağıttı.

Grup, İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.