Gölbaşı'nın "hünerli elleri"

Gölbaşı'nın "hünerli elleri"
Gölbaşı'nın "hünerli elleri"
- Gölbaşılı kadınlar hazırladıkları çeşitli yiyecekler ile el işi ürünlerini "Hünerli Eller Pazarı"nda satışa sunuyor

ANKARA (AA) - Gölbaşılı kadınlar, büyük bir özenle hazırladıkları çeşitli yiyecekler ile el işi ürünlerini belediyenin kurduğu "Hünerli Eller Pazarı"nda satışa sunarak aile bütçelerine katkıda bulunuyor.

Gölbaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Aile Yaşam Merkezi'nde her hafta perşembe günleri kurulan "Hünerli Eller Pazarı"nda Ankara'ya has yöresel ürünler alıcılarını bekliyor.

Gölbaşılı kadınlar, evlerinde her hafta evlerinde hazırladıkları bazlama, baklava, börek, gözleme, yaprak sarması ve pasta gibi gıda ürünlerinin yanı sıra el işi nakışlar, oyalar, çeyiz takımları ve çeşitli köy ürünlerini kurulan bu pazarda satışa sunarak, aile bütçelerine katkıda bulunuyor. 

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, tüm Ankaralıları Gölbaşılı kadınların el emeği ürünlerini bulabilecekleri "Hünerli Eller Pazarı"na davet ederek, "Sergilenen tüm ürünler yöresel ve organik olmakla birlikte annelerimizin, kardeşlerimizin özenle hazırladığı ürünler. Pazarımızı ziyaret edecek olanlar, köy yiyeceklerini ve el emeği ürünleri ilk elden alma fırsatı bulacaklar" dedi.