Güdül'de sağanak yağış tarım arazilerine zarar verdi

Güdül'de sağanak yağış tarım arazilerine zarar verdi
Güdül'de sağanak yağış tarım arazilerine zarar verdi
ANKARA (AA) - Güdül ilçesinde etkili olan sağanak yağmur ve dolu tarım arazilerine zarar verdi.Güdül Ziraat Odası başkanı Emin Akyüz, ilçede etkili...

ANKARA (AA) - Güdül ilçesinde etkili olan sağanak yağmur ve dolu tarım arazilerine zarar verdi.

Güdül Ziraat Odası başkanı Emin Akyüz, ilçede etkili olan bağanak yağmur ve dolunun ekili alanlara özellikle üzüm asmalarına zarar verdiğini söyledi.

Sağanak yağış ve dolunun etkili olduğu bölgelerde ve köylerde incelemelerde bulunduğunu belirten Akyüz, "Tarlalarda ele alınacak domates, patlıcan, biber kalmadığı gibi üzüm asmaları da yerle bir olmuş, zarar çok. Bu durum ilçenin birçok köyünde böyle. Bize vatandaş telefon ediyor. Gidip baktığımızda gerçekten oldukça hasarın olduğunu görüyoruz" dedi.

Yerinde görerek hasar tesbit çalışmasında bulunduklarına değinen Akyüz, şunları kaydetti.

"Ziraat Odası başkanlığı olarak incelemelerimiz yapıyoruz ve yaptırıyoruz. İlçede etkili olan sağanak yağmur ve Tolu ekili alanlar başta olmak üzere, sebze ve meyve bahçelerine, Üzüm asmalarına oldukça zarar vermiş durumda. Ağbaş, Kamanlar, Hacılar  mahalleleri ile Güdül merkez mahallelerinde bağlarda  üzüm hiç kalmadı diyebiliriz. Öte yandan Nohut tarlaları yerle bir oldu. Hiç hasat yapılamayacak tarlalar bulunuyor. Bize göre hasar yüzde 90 dolayında."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Tarım

  ,

  Telefon

  ,

  Ziraat

  ,

  dolu

  ,

  Yağmur