Güdül'de "şehide saygı" yürüyüşü

Güdül'de "şehide saygı" yürüyüşü
Güdül'de "şehide saygı" yürüyüşü
- Teröristlerce yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit olan Özel Harekat polisi Şahin Polat Aydın için "şehide saygı" yürüyüşü düzenlendi

ANKARA (AA) -  Şırnak'ta şehit olan Özel Harekat polisi Şahin Polat Aydın için Güdül ilçesinde yürüyüş gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan vatandaşlar Türk bayrakları taşıyarak Gençlik Caddesi üzerinden Jandarma Komutanlığı önüne kadar yürüdü.

Vatandaşlar yürüyüşte  "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Vatan sana canım feda", "Ne mutlu Türküm diyene", "Polise uzanan eller kırılsın", "Jandarmaya uzanan eller kırılsın", "Her Türk asker doğar" şeklinde slogan attı.

Güdül Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Yalçın, Güdül halkının şehidine sahip çıktığını ve çıkmaya da devem edeceğini söyledi.

"Ateş düştüğü yeri yakar" diyen Yalçın, şunları kaydetti:

"Bu acılar Türkiye 'yi yaktı. Şehidimizin ailesini yalnız bırakmadık. Güdül halkı da yanlarında. Şehidimizin acısını paylaştık. Bundan sonra da akıllı olalım. Bu işler burada kalmaz. Allah'ın izniyle bu kanda yerde kalmaz. Bunun takibi yapılacak, yapılıyor. Allah hepinizden razı olsun. Bir kez daha Güdül ilçesi şehidi için tek yürek. PKK terör örgütüne gereken cevap güvenlik güçlerimiz tarafından verilecektir. Hep birlikte Akbaş Mahallesi'nde okunacak mevlite katılarak şehidimize dualar göndereceğiz."

Yürüyüşe şehidin ailesi, yakınları, Güdül Belediye Başkanı Hava Yıldırım, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.