HAK-İŞ'in dergisi yayın hayatında 3. yılını doldurdu

HAK-İŞ'in dergisi yayın hayatında 3. yılını doldurdu
HAK-İŞ'in dergisi yayın hayatında 3. yılını doldurdu
ANKARA (AA) - HAK-İŞ Uluslararası Emek ve Toplum Dergisi, yayın hayatında 3. yılını doldurdu.HAK-İŞ Konfederasyonundan yapılan yazılı açıklamada,...

ANKARA (AA) - HAK- İŞ Uluslararası Emek ve Toplum Dergisi, yayın hayatında 3. yılını doldurdu.

HAK-İŞ Konfederasyonundan yapılan yazılı açıklamada, yedinci sayısı okuyucuyla buluşan konfederasyonun yayın organı HAK-İŞ Uluslararası Emek ve Toplum Dergisi'nin yayın hayatındaki 3. yılını doldurduğu bildirildi.

Açıklamaya göre, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, konfederasyonun bir taraftan sendikacılığın eylem ve hak arama yönünü tavizsiz bir şekilde yerine getirmeye çalışırken, diğer taraftan toplumsal kalkınmaya hizmet etmeyi temel ilke edindiğini belirtti. Arslan, şu görüşleri paylaştı:

"Uluslararası boyutuyla, emek boyutuyla ve toplum boyutuyla önemli bir çığır açmasını hedeflediğimiz HAK-İŞ Uluslararası Emek ve Toplum Dergisi'ni de bu amaçla yayınlamaya başladık ve kısa bir sürede 7. sayısını değerli akademisyenlerimizin katkısıyla okuyucularla buluşturduk.

Dergiyle en büyük idealimiz, sendikal mücadele ekseninde, toplumsal sorunlara çıkış yolları aramak ve çözüm önerileri geliştirmekti. Bu açıdan Emek ve Toplum Dergisi'nin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

HAK-İŞ olarak, tarihi, politikayı, sosyolojiyi, uluslararası ilişkileri, eğitimi, bilimi emek kavramının süzgecinden geçirerek işleyen bir dergi ortaya çıkartmayı hedeflemiştik ve aradan geçen üç yılda toplumu ilgilendiren hemen hemen her alanda makale yayınlamanın ve analizler yapmanın memnuniyetini yaşıyoruz."


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Yayın

  ,

  toplum

  ,

  Eylem

  ,

  ,

  hizmet