Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari-Yüksekova Havalimanı istikametinde giden askeri konvoyun geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilen mayın veya el yapımı bombanın patlatıldığı, saldırıda can kaybı ve yaralanan olmadığı bildirildi

ANKARA (AA) - Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'de askeri konvoyun geçişi sırasında yol kenarına yerleştirilen mayın ya da el yapımı bombanın teröristlerce patlatıldığı, saldırıda zırhlı bir minibüste hasar meydana geldiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde askeri konvoya yönelik terör saldırısına ilişkin bilgilere yer verildi.

Buna göre, bugün  Irak sınırında, Kara Kuvvetleri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı unsurlarınca Hakkari-Yüksekova Havaalanı istikametinde, askeri personel nakli için icra edilen konvoy faaliyeti esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce, daha önceden yol kenarına yerleştirilmiş bir mayın veya el yapımı bomba patlatıldı.

Patlama sonucunda, herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmedi, konvoyda bulunan zırhlı minibüste maddi hasar oluştu.