Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Dağlıca'daki saldırı, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde düzenlenen konvoyla protesto edildi - Protestolar sırasında iki grup arasında çıkan olaylarda 2'si polis 7 kişi yaralandı

ANKARA  (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı, Ankara'nın Beypazarı ilçesinde kınandı, protestolar sırasında iki grup arasında çıkan olaylarda 2'si polis 7 kişi yaralandı.

Beypazarı'nda çoğunluğu gençlerden oluşan bir grup vatandaş, Dağlıca'daki terör saldırısını protesto amacıyla konvoy düzenledi. İddiaya göre, terör örgütü PKK aleyhine slogan atan grubun Zafer Mahallesi'nden geçişi sırasında araçlara taş atıldı.

Bunun üzerine iki grup arasında kavga çıktı. Gruplar, birbirlerine taş ve sopalarla saldırdı. Olaylar sırasında silah sesleri duyuldu. Polis ekipleri, tarafları havaya ateş açarak yatıştırmaya çalıştı. 

Olayların büyümesi üzerine Ankara'dan Beypazarı'na Çevik Kuvvet ekipleri ve TOMA'lar sevk edildi. Olaylarda, 2'si polis memuru 7 kişi yaralandı.

Ayağına saçma isabet eden polis memuru Yakup Yılmaz, kaldırıldığı Beypazarı Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Ankara'ya sevk edildi. Başına taş isabet eden polis memuru Coşkun Kara ile diğer 5 yaralı ise Beypazarı Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Olaylar sırasında çevredeki 3 minibüs ateşe verildi, bazı araçlar tahrip edildi.

Kaymakam Suat Seyitoğlu ve ilçe idarecileri, vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı. Kaymakam Seyitoğlu, Beypazarılı gençlere hitaben yaptığı konuşmada, "Bildiğiniz gibi ülkemizi ve yüreklerimizi sarsan çok önemli bir terör saldırısı ile karşı karşıya kaldık. Bu durum hepimizin yüreğini dağladı. Bu günlerde her şeyden önce birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacımız var. Bu vesile ile hassasiyetinizi biliyoruz" diye konuştu.

Seyitoğlu, olaylar nedeniyle Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı, Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü ile toplantı yaptıklarını belirterek, "Ankara'nın bu güzel ilçesinin insanlarının gençlerinin biraz daha sabırlı olmasını özellikle rica ediyorum" dedi.

Kaymakam Seyitoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Çok tehlikeli bir yaralımız yok, gazdan etkilenenler var. İlçede durum normal. Vatandaşlarımızın biraz tepkisi var" ifadelerini kullandı.