Halter: Zirve Uluslararası Spor Kulübü Dünya Şampiyonası

Halter: Zirve Uluslararası Spor Kulübü Dünya Şampiyonası
Halter: Zirve Uluslararası Spor Kulübü Dünya Şampiyonası
- Zirve Spor Kulübü'nün şubeleri arasında düzenlediği şampiyonanın finali Ankara'da başladı - 2 gün sürecek şampiyonada, 11 ülkeden 86 sporcu mücadele ediyor

ANKARA (AA) - Merkezi Azerbaycan'da olan Zirve Spor Kulübü'nün, şubeleri arasında düzenlediği "Zirve Uluslararası Spor Kulübü Dünya Halter Şampiyonası'nın" final mücadelesi Ankara'da başladı.

İki gün sürecek şampiyonada, Moldova, İran, Polonya, ABD, Belarus, Gürcistan, Rusya, Bulgaristan, Ukrayna, Azerbaycan ve Türkiye 'den 31'i bayan 86 halterci mücadele ediyor.

Akarsu Spor Salonu'ndaki organizasyona Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Zirve Uluslararası Spor Kulübü Başkanı Tofig Heydarov, Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, eski milli halterciler Halil Mutlu ve Hafız Süleymanoğlu katıldı. 

Açılış töreninde konuşan Başkan Taşpınar, bu tür organizasyonların, hem Türkiye halterine hem de dünya halterine büyük katkılar sağlayacağını belirterek, "Halter, gönül işidir, sevgi ister, fedakarlık ister. Birlikte el ele ülkemizin ve dünya halterinin kalkınmasını sağlayacağız. Sporcularımız da çok çalışarak dünya halterine isimlerini yazdıracaklar" ifadelerini kullandı.

Tofig Heydarov ise şampiyonanın, sporcuların daha iyi şartlarda spor yapmalarını ve uluslararası turnuvalara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini kaydetti.