Huzurevi ressamların ilham kaynağı oldu

Huzurevi ressamların ilham kaynağı oldu
Huzurevi ressamların ilham kaynağı oldu
-Gölbaşı'nda iki ressam, tuvallerini taşıdıkları bir huzurevinde hem resim yaptı hem de yaşlıların rehabilitasyonuna katkı sağladı

ANKARA (AA) ? Gölbaşı'nda iki ressam, tuvallerini taşıdıkları bir huzurevinde hem resim yaptı hem de yaşlıların rehabilitasyonuna katkı sağladı

' Çoban ressam' olarak tanınan ressam Süleyman Şahin, yaptığı açıklamada, ressam arkadaşı Hatice Taner ile huzurevinde resim yapmaya karar verdiklerini belirterek, bu sayede yaşlılarla güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

Şahin, huzurevinin, kendilerine de huzur verdiğini belirterek, "İnsanlarla burada o kadar iç içeyiz ki onların sorunlarını, duygularını resimlere aktarıyorum. Yaptığım resimlerle mutlu oluyorlar. Bütün sanatçı arkadaşlarım da buraya gelecekler. Burada büyük bir paylaşım var. Belli bir zaman sonra huzur evi sakinlerine resim yapmayı da teklif edeceğim. Bu ortam resim yapmak için çok uygun halkın ve doğanın içinde resim yapmak güzel oluyor" dedi.

Resim yapmanın en büyük tutkusu olduğunu vurgulayan ressam Hatice Taner ise huzurevlerinde insanlara moral verebilmek ve onların değişik bir gün yaşamaları için onların yanında resim yaptığını, büyük keyif aldığını söyledi.

Huzurevi sakinlerinden Cem Çelik de 7 yıldır solunum hastası olduğunu belirterek, yapılan resimlerin kendisine moral verdiğini söyledi.

 Çelik, "Üç senedir burada kalıyorum bu resimler çok güzel, bizlere moral veriyor. Benim de resim yapmaya merakım var. Resim yaparken izlemek bana huzur veriyor" dedi.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Resim

  ,

  zaman

  ,

  çoban