Idyros antik kenti çevresindeki tel örgüler onarıldı

Idyros antik kenti çevresindeki tel örgüler onarıldı
Idyros antik kenti çevresindeki tel örgüler onarıldı
- Antalya Müzesi Müdürlüğü, Kemer ilçesindeki antik kentin içindeki alanda araçların park etmesiyle zarar gören tel örgüleri onardı - Onarımın ardından, tel örgüyü keserek ilgili bölümü otopark olarak kullananlar hakkında yasal işlem yapılması yönünde girişimler başlatıldı

ANKARA (AA) - Antalya Müzesi Müdürlüğü, Kemer ilçesindeki Idyros antik kenti içindeki alanda araçların park etmesiyle zarar gören tel örgüleri onardı.

AA muhabirinin Kültür ve Turizm Bakanlığından aldığı bilgiye göre, antik kentte araç park edilmesi nedeniyle tahrip olan tel örgüler onarılarak bölgede park edilen araçlar çekildi.

Eski haline getirilen söz konusu alandaki tel örgüyü keserek ilgili bölümü otopark olarak kullananlar hakkında yasal işlem başlatıldı.

Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Antalya Müzesi Müdürlüğü denetiminde geçen yıl bitki ve çöp temizliği de yapılan alanda, bu yılın şubat ayında bir grup işçi ve grup gönüllü öğrenciyle bitki, moloz ve çöp temizliği yapılmıştı.

Bizans dönemine ait olduğu tahmin edilen kilisenin bulunduğu antik kentin güneyinde şapel, erken Roma dönemine ait bir gözetleme kulesi ve çeşitli tarihi kalıntılar bulunuyor.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Antalya

  ,

  Roma

  ,

  Turizm

  ,

  kültür