İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası
İlköğretim Haftası
ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Atatürk İlköğretim Okulu bahçesindeki...

ANKARA (AA) - Çubuk ilçesinde İlköğretim Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin,  Atatürk İlköğretim Okulu bahçesindeki törende, 21 bin öğrenci ve bin öğretmenin eğitim öğretime başladığını söyledi.

İlçede her geçen gün eğitim ve öğretim kalitesinin arttığını belirten Şahin, "Bu yıl yeni okullar da hizmete girecek. İlçemizde sınıf başına düşen öğrenci sayısı her geçen gün azalmaktadır. Devletimiz tarafından öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmeleri için gerekli yatırımlar yapılmaktadır" diye konuştu.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan da ilçe merkezinde 30'un üzerinde okulun bulunduğunu ifade etti.

Geçen eğitim döneminde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüyle, başarılı öğrencilerden oluşan "Çubuk Akademisi"ni kurduklarını aktaran Acehan, "Burada ileri düzeyde bilgi, teknik ve kültürel eğitimler veriyoruz. Çubuk Akademisi'ne belediye olarak destek veriyoruz" dedi.

Acehan, Çubuk Akademisi'nin her yıl geliştirilerek, büyüyeceğini dile getirdi.

Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Nusret Parlak ise "Yeni bir döneme başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğe yatırım yapmak istiyorsak, çocuklarımıza iyi eğitim vermemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, 8. sınıf öğrencileri, yeni eğitim hayatına başlayan öğrencilere "hoş geldin" diyerek hediye verdi. Öğrenciler tarafından, programa katılanlara karanfil dağıtıldı.