İmam Hatipler, Şereflikoçhisar'da buluştu

İmam Hatipler, Şereflikoçhisar'da buluştu
İmam Hatipler, Şereflikoçhisar'da buluştu
ANKARA (AA) - Ankara'da eğitim veren İmam Hatip ortaokullarının idarecileri, Şereflikoçhisar ilçesinde bir araya geldi.Her ay bir İmam Hatip...

ANKARA (AA) - Ankara'da eğitim veren İmam Hatip ortaokullarının idarecileri, Şereflikoçhisar ilçesinde bir araya geldi.

Her ay bir İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen toplantı, Şereflikoçhisar'da gerçekleştirildi. Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Koordinatörü Hüseyin Kazan, Ankara genelinde 104 İmam Hatip ortaokulu ve lisesinin bulunduğunu ve 44 bin öğrencinin bu kurumlarda eğitim gördüğünü söyledi.

Kazan, her ay gerçekleştirilen toplantı sayesinde okulları ziyaret etme imkanı bulduklarını belirterek, "Okullarda akademik başarının artması, öğrencilerin mesleki yönden gelişimlerine destek olmak ve görüş alışverişlerinden sonra katkı sağlamak amacıyla bu tür faaliyetlerimize devam ediyoruz. Çalışmalarımızda mezun dernekleri, okul aile birlikleri ve sivil toplum örgütlerinin desteklerini alıyoruz" diye konuştu.

Ziyaretler sırasında okulların tüm ihtiyaçlarının tespiti ve giderilmesi konusundaki çalışmaların da yapıldığını ifade eden Kazan, "Okullarımıza teknolojik ekipmandan eğitim dokümanlarına kadar birçok başlık altında destek veriyoruz" dedi.

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Büyüker ve Ankara'nın çeşitli yerlerinden gelen 70 idareci katıldı. 


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Aile

  ,

  İmam

  ,

  Okul

  ,

  toplum

  ,

  eğitim

  ,

  sivil toplum

  ,

  sivil