İmam Hatipli öğrencilerden Suriyelilere elbise yardımı

İmam Hatipli öğrencilerden Suriyelilere elbise yardımı
İmam Hatipli öğrencilerden Suriyelilere elbise yardımı
- Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencileri, düzenledikleri kampanyada topladıkları bir kamyon kışlık elbiseyi, Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak gönderdi

ANKARA (AA) - Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencileri, düzenledikleri kampanyada topladıkları bir kamyon kışlık elbiseyi,  Suriye 'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak gönderdi. 

 Biz Ümmetiz Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyasının Kızılcahamam ayağını organize eden öğrenciler, iki haftada bir kamyon kışlık giysi topladı. Giysileri ayırıp paketleyen öğrenciler, kolilenmiş haldeki giysileri ihtiyaç sahibi Suriyeli sığınmacılara ulaştırılmak üzere Biz Ümmetiz Vakfı Genel Merkezi'ne gönderdi.

Kampanyaya destek veren Ahmet Özdemir, "Gerçekten Kızılcahamamlı hemşehrilerimiz, kampanyanın başladığı günden bu yana yoğun ilgi gösterdiler. Biz topladığımız elbiselere koli yetiştiremedik. Arkadaşlarımızla yaklaşık 15 gündür bu kampanya için çalışıyoruz. Bugün kışlık giysi, halı ve benzeri yardımlardan oluşan bir kamyon dolusu malzemeyi Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere ilçemizden uğurladık" diye konuştu.