İzmir'de çok uluslu uçuş eğitim merkezi açılıyor

İzmir'de çok uluslu uçuş eğitim merkezi açılıyor
İzmir'de çok uluslu uçuş eğitim merkezi açılıyor
- Genelkurmay Başkanlığı, 16 Haziran'da açılacak 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi'ne ilişkin bir tanıtım filmi hazırlattı

ANKARA (AA) - İzmir 'in Çiğli ilçesinde yaptırılan Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi, 16 Haziran'da hizmete açılacak.

Genelkurmay Başkanlığı, Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi'ne ilişkin bir tanıtım filmi hazırlattı. Filmde, Uçuş Eğitim Merkezi'nde yeni pistler, modernize edilmiş 174 uçak ve deneyimli 141 öğretici pilot bulunduğu belirtildi.

Envanterdeki hava araçları ile eğitim olanaklarının gösterildiği filmde, Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi'nde bilgisayar temelli sistemlerle yenilikçi eğitim verildiği ve pilotların iyi geliştirilmiş simülatörlerle deneyim kazandıkları bildirildi.

Türk Hava Kuvvetlerinin geçmişine değinilen ve 100 yıllık deneyimin genç pilotlara aktarıldığı vurgulanan filmde, eğitilen pilotların, yeni nesil uçaklarla "meydan okuyan uçuşlar" gerçekleştirdiği kaydedildi.

2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı Çok Uluslu Uçuş Eğitim Merkezi'nin dünyadaki en iyi pilotları eğittiği belirtilen filmde, farklı ülkelerden gelen pilotların cesur, disiplinli, yetenekli ve kaliteli birer pilot olarak yetiştirildikleri ifade edildi.