İzmir'de eğitim atışında şehit olan teğmen

İzmir'de eğitim atışında şehit olan teğmen
İzmir'de eğitim atışında şehit olan teğmen
- Eğitim atışı sırasında seken merminin isabet etmesi sonucu şehit olan Teğmen Serdar Albayrak için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi

ANKARA (AA) - Foça Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığındaki eğitim sırasında seken merminin isabet etmesi sonucu şehit olan Teğmen Serdar Albayrak için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.

Dün, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığında düzenlenen törenin ardından Ankara'ya gönderilen Şehit Teğmen Serdar Albayrak'ın (23) cenazesi, Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi morgundan alınarak, Kocatepe Camisi'ne getirildi.

Öğle namazına müteakip cenaze namazı, şehidin amcası Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Albayrak tarafından kıldırıldı.

Namazın ardından şehidin naaşı, askeri tören mangasının omuzlarında cami avlusundan çıkarıldı. Şehidin top arabasına alınan Türk bayrağına sarılı naaşı, bir süre sonra cenaze aracına alındı. Şehit Teğmen Serdar Albayrak'ın cenazesi son yolculuğuna uğurlanmak üzere Eryaman Mezarlığı'na götürüldü.

Törene, şehidin annesi Nurben, babası İbrahim ve kardeşi Fatih Albayrak ile yakınlarının yanı sıra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.