İzmir'de kaçak akaryakıt ele geçirildi

İzmir'de kaçak akaryakıt ele geçirildi
İzmir'de kaçak akaryakıt ele geçirildi
ANKARA (AA) - Gümrük muhafaza ekiplerinin İzmir Aliağa açıklarında bir gemiye gerçekleştirdikleri operasyonda 552 bin lira değerinde kaçak...

ANKARA (AA) - Gümrük muhafaza ekiplerinin İzmir Aliağa açıklarında bir gemiye gerçekleştirdikleri operasyonda 552 bin lira değerinde kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ile Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğünce müştereken yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler, Panama bayraklı bir akaryakıt tankerinde kaçak akaryakıt bulunduğu bilgisine ulaştı.

İlk incelemede geminin beyan edilen yükünün belgelere uygun olduğu tespit edildi. Geminin yük ambarları dışında kalan diğer bölümlerinde de kapsamlı arama yapılırken, geminin dengesinin sağlanması amacıyla sadece deniz suyu konulan balans tankının kapağını söken ekipler, gizlenmiş halde 139 ton motorin cinsi akaryakıta ulaştı. Geminin dengesini koruyacak deniz suyu bölmesinde taşınan kaçak akaryakıta el konuldu. Ele geçirilen motorinin piyasa değerinin 552 bin lira olduğu belirlendi.

Olayla ilgili Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.