Karagöl Milli Parkı, Beypazarı Belediyesi tarafından kiralandı

Karagöl Milli Parkı, Beypazarı Belediyesi tarafından kiralandı
Karagöl Milli Parkı, Beypazarı Belediyesi tarafından kiralandı
ANKARA (AA) - Karagöl Milli Parkı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü Bolu Şube Müdürlüğü ile yapılan anlaşma çerçevesinde 5 yıllığına...

ANKARA (AA) - Karagöl Milli Parkı, Doğa Koruma ve Milli Parklar 9. Bölge Müdürlüğü Bolu Şube Müdürlüğü ile yapılan anlaşma çerçevesinde 5 yıllığına Beypazarı Belediyesi tarafından kiralandı.

Bolu'nun Kıbrısçık ilçesinde Beypazarı'na 30 kilometre mesafede bulunan Karagöl Milli Parkı, doğa harikası bir yer olarak niteleniyor. yapılan protokole göre, Beypazarı Belediyesi, milli park içinde bulunan misafirhane, lokanta, büfe ve 5 bungalov tipi evi çevre düzenlemesi ve bakımının ardından işletecek.

 Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, yaptığı açıklamada, ilçeye çok yakın bir yerde bulunan Karagöl Milli Parkı'nı alternatif turizmde başkentin Türkiye ve dünyaya açılan kapısı haline getireceklerini belirtti.

Milli parkın oldukça yüksek olduğunu bildiren Kaplan, kış mevsiminde burada 50 santimetre kar bulunduğunu, dolayısıyla kış turizmi için oldukça elverişli olduğunu kaydetti.

Milli parktaki çalışmalara kısa süre içinde başlayacaklarını anlatan Kaplan, "Sahanın içinde bulunan gölün çevresinde vatandaşların rahatlıkla yürüyebilmelerine imkan sağlamak üzere düzenleme yapacağız. Ayrıca yaya yolları da oluşturacağız. Vatandaşların çam ormanları ile kaplı Karagöl Milli Parkı'nda güzel vakit geçirmesini sağlamaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.