Kazan Belediye Başkanı Ertürk:

Kazan Belediye Başkanı Ertürk:
Kazan Belediye Başkanı Ertürk:
-"Kazan, sağlık turizminin adresi olacak"

ANKARA (AA) - Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, ilçenin, sağlık turizminin adresi olması için çalıştıklarını söyledi.

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği Ankara 3. Bölge Genel Sekreteri Doç. Dr. Halil İbrahim Yakut ve beraberindeki daire başkanları, Ertürk'ü ziyaret etti.

Ertürk, ziyarette ilçeye termal su getirdiklerini belirterek, "Yakın zamanda Termal Otel ve Kongre Merkezinin de yapımı tamamlanacak. Bu sayede Kazan sağlık turizminin adresi olacak. Havaalanı yolu için çalışmaları yapılıyor. Bu büyük bir gelişme Kazan için" dedi.

Yakut ise Ankara'da 3. Bölge Genel Sekreterliğinin yeni kurulması nedeniyle kendilerine bağlı hastaneleri ziyaret ederek tanışmak, verilen hizmetleri ve sorunları yerinde görmek için bu ziyareti yaptıklarını söyledi. Yakut, sağlıkta daha iyi şartları yakalamak için hastane ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Heyet ayrıca ilçede bulunan Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesini ziyaret ederek sinevizyon eşliğinde yetkililerden bilgi aldı, hastaneyi gezdi.

Yakut, incelemeleri sırasında hastaneyi beğendiğini ifade ederek kendisine iletilen eksik branş doktorların tamamlanması, diş protezi ve MR hizmetinin verilebilmesi konusunda yardımcı olacağını söyledi.