Kazan Belediyesi "Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi" imzaladı

Kazan Belediyesi "Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi" imzaladı
Kazan Belediyesi "Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi" imzaladı
ANKARA (AA) - Kazan Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında 124 memuru kapsayan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalandı.Belediye binasında düzenlenen...

ANKARA (AA) - Kazan Belediyesi ile BEM-BİR-SEN arasında 124 memuru kapsayan Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi imzalandı.

Belediye binasında düzenlenen törende Belediye Başkanı Lokman Ertürk ve BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Medeni Sevinç sözleşmeyi imzaladı.

Ertürk, imzaların atılmasının ardından yaptığı konuşmada, Kazan'ın 11 yılda çok değiştiğini, bu başarıda belediyedeki işçi, memur, birim müdürleri ve başkan yardımcılarının çok emeği olduğunu söyledi.

Ertürk, "Seçimden sonra da yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Ekonomik sıkıntılarımıza rağmen bunları aştığımızın da bir göstergesi bugünkü yaptığımız bu sözleşme. Çalışanlarımızla beraber çok daha güzel hizmetlere imza atacağız. Biz bir aileyiz. Belediyenin halkı yönettiği değil, belediyenin halkla yönetildiği örnek bir yönetim anlayışı sergiledik. Bu bizi onurlandırıyor" dedi.

Sevinç ise Kazan'ın parlayan bir yıldız olduğunu, bugün artık devlet idareciliğinin değiştiğini ve kucaklayan devlet, birleştiren devlet, kardeşliği birliği vefayı ifa eden devletin olduğunu söyledi.

Sevinç, "Şu an da Başkanımızın sergilediği durum bu. Çok imkansızlıklarına rağmen fedakarlıklar yaparak memuruyla beraber olduğunu gösterdi ve güçbirliğine girerek memlekete hizmet yaptı. Her geçtiğimde güzel bir Kazan görüyorum. Sendikacılığı artık diyalog yoluyla yapıyoruz. Belediyeler imkanları dahilinde kamu çalışanlarına bu imkanları sunuyorlar" dedi.