Kazan'da başarılı öğrenciler altın ile ödüllendirildi

Kazan'da başarılı öğrenciler altın ile ödüllendirildi
Kazan'da başarılı öğrenciler altın ile ödüllendirildi
ANKARA (AA) - Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "TÜBİTAK 4006 Robot Bilim Projesi"nin akıllı araçlar kategorisinde Türkiye birinciliğini elde...

ANKARA (AA) - Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "TÜBİTAK 4006 Robot Bilim Projesi"nin akıllı araçlar kategorisinde Türkiye birinciliğini elde eden Kazan Şahin Ortaokulu öğrencilerini altın ile ödüllendirdi.

Yarışmada dereceye giren öğrenciler beraberlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Göktaş, Okul Müdürü Nalan İncecik ile birlikte Belediye başkanını makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Nalan İncecik, yaptığı açıklamada, yarışmayı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun elektronik yayını Bilim Genç 'in düzenlediğini, "TÜBİTAK 4006 Robot Bilim Projesi" kapsamında 5, 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl yaklaşık 6 bin öğrencinin katıldığını belirtti.

Okulun üç proje ile Türkiye finaline katıldığını belirten İncecik, öğrencilerin "Park Yeri Bulan Robot Projesi" ile Türkiye birinciliği elde ettiklerini kaydetti.

Belediye Başkanı Lokman Ertürk de her zaman eğitime destek verdiklerini ifade ederek, "Ortaya çıkan eserlerle gurur duyuyoruz. Toplumsal başarıyı artırmak için bilimsel araştırma alışkanlığını kazanmamız gerekiyor. Bir yerel yöneticiler olarak üzerime düşen hangi görev varsa bunu fazlasıyla yapmaya hazırız" dedi. 

Ertürk, yarışmada dereceye giren Şahin Ortaokulu öğrencilerini tebrik ederek öğrencileri altın, öğretmenlerini de kalem ile ödüllendirdi.

Bu yıl 5, 6 ve 7'nci sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen etkinliğe bu yıl yaklaşık 200 okul, bin 200 projeyle katıldı.