Kazan'da ebeler ve hemşireler için etkinlik

Kazan'da ebeler ve hemşireler için etkinlik
Kazan'da ebeler ve hemşireler için etkinlik
ANKARA (AA) - Ankara'nın Kazan ilçesinde ebeler ve hemşireler için etkinlik düzenlendi.Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi'nde ve ilçedeki sağlık...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Kazan ilçesinde ebeler ve hemşireler için etkinlik düzenlendi.

Kazan Hamdi Eriş Devlet Hastanesi'nde ve ilçedeki sağlık ocaklarında görev yapan doktorlar, hemşireler ve ebelerle diğer sağlık personeli, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü'nde Belediye Kültür Merkezi'nde bir araya geldi.

Programa, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, eşi MeralErtürk, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İbrahim Ünlü , Hamdi Eriş Kazan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Uğur Yıldız ve sağlık çalışanları katıldı.

Aileleriyle programa katılan sağlık çalışanları, belediye seymen ekibinin gösterisinin ardından sanatçı Ali Seven'in söylediği türküler eşliğinde halay çekti. Belediye Başkanı Ertürk'ün de sağlıkçılarla halay çektiği programda, sağlık çalışanları günün anısına pasta kesti.

Ertürk ve eşi, sağlık çalışanlarının ısrarı üzerine birbirlerine pasta ikram etti.

Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Sağlık çalışanlarının önünde saygıyla eğilmek istiyorum. Onları, hastalara hizmet etmek, şifa dağıtmak için mücadele eden kahraman neferler olarak algılıyorum. Tüm sağlık çalışanlarının bir kez daha günlerini yürekten kutluyorum" dedi.