Kazan'da futbol sahası açılışı

Kazan'da futbol sahası açılışı
Kazan'da futbol sahası açılışı
ANKARA (AA) - Ankara'nın Kazan ilçesinde yapımı tamamlanan yeni futbol sahası törenle hizmete açıldı.Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kazan Belediyesi...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Kazan ilçesinde yapımı tamamlanan yeni futbol sahası törenle hizmete açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kazan Belediyesi tarafından FİFA standartlarında yaptırılan sentetik futbol sahasının açılış törenine, AK Parti Ankara Milletvekili Ayhan Yılmaz, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kazanspor eski ve yeni yöneticileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı. 

Töreninde konuşan Milletvekili Yılmaz, nüfusun hızla arttığı ilçede gençlerin kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onları geleceğe sağlıklı taşınmasının önemli olduğunu söyledi.

Bunun en güzel yolunun spor olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Belediye başkanımızla 17 yıl önce çıktığımız yolda bir hayalimiz vardı. Kazan'ı sosyal, kültürel ve sportif yatırımlarla donatmak. Bugün şükürler olsun çoğunu tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kazan'da dostluk, kardeşlik, hoşgörü var. Bunun nedeni ise spora, sporcuya, geleceğimiz olan gençlerimize yapılan yatırımlardır" dedi.

Belediye Başkanı Ertürk de, ilçeye önceki yıllarda kazandırdıkları spor kompleksleri sayesinde sayıları yüzleri bulan gencin üniversitelere yerleştiğini ve birçoğunun uluslararası müsabakalarda Türkiye 'yi temsil ettiğini dile getirdi. 

Konuşmaların ardından Kazan Belediyesi U13 futbol takımının kendi aralarında yapacağı müsabakanın ilk vuruşunu Milletvekili Yılmaz ve Belediye Başkanı Ertürk birlikte yaptı.